Teun van Leer
Dit artikel is nu opgeslagen in je dashboard.
Bewaar artikelen in je dashboard.

Dagelijks leven

04 maart 2020 door Patrick Simons

Teun van der Leer pleit voor een tegendraadse boodschap in de kerk: "Mensen haken ook af vanwege de oppervlakkigheid"

Geloven midden in een seculiere wereld. Dat is waar iedere Westerse christen mee te maken heeft. Het biedt kansen en uitdagingen, maar kan ook veel problemen opleveren. Zo worden we allemaal, bewust of onbewust, beïnvloed door de postmoderne cultuur. We krijgen dan ook allemaal te maken met innerlijke secularisatie, meent drs. Teun van der Leer. CIP.nl sprak met hem over dit fenomeen, hoe hij hier zelf mee omgaat en over zijn ideale instrument tegen innerlijke secularisatie. Vandaag deel 2: “In de kerk moet het altijd maar fijn zijn. Maar het evangelie is helemaal niet altijd fijn.”

CIP+ logo

Wil je verder lezen?

Dit artikel is speciaal geschreven voor CIP+ leden! Word ook lid en lees gelijk verder!

Start je gratis maand Inloggen

Kerk
- Evangelist Jan van Dooijeweert gelooft niet in de kerk: "Gebouw en instituut kerk krijgen teveel aandacht"
- Predikant Oud Gereformeerde Gemeente in Nederland: "Media brengen kerk als fontein naar de afgrond"
- Teun van der Leer ziet innerlijke secularisatie in de kerk: "Geloven is een optie geworden"
- Hans Tims over vijfvoudige bediening: "De kerk is nooit bedoeld om op zondag bij elkaar te komen en de stoelen te verwarmen"
Meer over kerk »

Reacties

B
Klopt en dan nog met een aanvechtingen omdat het zo tegendraads is maar het werkt bevrijdend .mooi artikel.
T
Met bijzonder veel interesse gelezen.

Wat mis ik de radicale keuze voor Jezus in de toegenomen secularisatie van de kerk.

Wat verlang ik naar een in onze kerk(en) heilige verontwaardiging over het dienen van de tijdgeest.

Wat verlang ik naar een heilig verlangen naar een heilig God in onze kerk(en); een God die in Zijn barmhartigheid ons genade biedt in en door de smadelijke dood van Zijn Zoon.Teun van der Leer slaat de spijker op zijn kop! Het evangelie is niet ‘naar de mens’ (verlangen naar comfortzone, etc.) en vraagt een radicale keuze. Niet door oppervlakkigheid, maar alleen door geworteld te zijn in Woord en Geest kan een christen het verschil maken ('gij geheel anders' [Ef. 4:20]) en staande blijven in deze wereld en in de geestelijke stormen van de eindtijd.
Toon meer reacties (5)

Praat mee

Alleen CIP+ leden kunnen reageren op artikelen. Word ook CIP+ lid, praat mee en geniet van nog veel meer voordelen!
Bekijk alle voordelen Inloggen
New Faith Network
NFN Originals Films
bekijk alle originals
Krijg volledige toegang tot CIP.nl. Nú de eerste maand gratis.