Jaap Dieleman
Dit artikel is nu opgeslagen in je dashboard.
Bewaar artikelen in je dashboard.

God

31 mei 2019 door Patrick Simons

Volgens Jaap Dieleman zorgt een foutieve vertaling voor misvatting over opname van de gemeente

In een oogwenk de Heer tegemoet in de lucht. Hierover sprak Paulus in zijn brief aan de Thessalonicenzen. Over de opname van de gemeente wordt binnen christelijk Nederland wellicht regelmatig gepraat, maar veel preken hoor je er niet over. Wellicht vinden veel voorgangers en predikers het lastig om dit onderwerp aan te snijden. Jaap Dieleman kan zijn enthousiasme over de opname niet bedwingen en preekte onlangs bij Henk van Zon Ministries.

CIP+ logo

Wil je verder lezen?

Krijg onbeperkt toegang tot CIP.nl

Start je gratis maand Inloggen

Opname van de gemeente
- De opname van de gemeente: wat moeten we ermee?
- Op 14 mei zou de opname plaatsvinden (maar dat ging niet door)
- Jaap Dieleman over de opname: een sprookje of werkelijkheid?
- Hoe zit het met de opname van de Gemeente?
- Hoe Bijbels is de zogenaamde 'Opname van de gemeente'?
Meer over Opname van de gemeente »

Praat mee

Alleen CIP+ leden kunnen reageren op artikelen. Word ook CIP+ lid, praat mee en geniet van nog veel meer voordelen!
Bekijk alle voordelen Inloggen

Reacties

H
Die grote verdrukking bestaat uit rampen die door de Heer worden veroorzaakt. Dus anders dan b.v. de bombardementen uit WO II die door mensen werden veroorzaakt. De plagen die Egypte troffen, werden ook door de Heer veroorzaakt. Ze troffen dan ook de Egyptenaren en niet de Israëlieten. Zo zal het ook tijdens de komende grote verdrukking gaan. Die treffen de heidenen, maar niet Gods Volk. Dat wil niet zeggen dat de heidenen zich niet zullen willen wreken op Gods Volk, maar ook tegen deze wraak zal de Heer bescherming bieden. Let maar op.
J
Het is een tamelijk geforceerde uitleg: apostacia zou 'vertrek' betekenen. Zoals in het Tv-programma "Ik vertrek'. Wel opmerkelijk dat het Engelse 'apostacy' wel degelijk 'afval' betekent. Zaten de KJV vertalers er dan naast?

Bekijken we 1 Thes 2:1 en 3

1 Thes 2:1 Maar wij verzoeken u, broeders, met de betrekking tot de komst van onze Here Jezus Christus en onze vereniging met Hem (i.e. de opname), ....

1 Thes 2:3b..want EERST moet de afval komen en de mens der wetteloosheid (Antichrist) zich openbaren.J
(vervolg) (n.b.: bovenstaande 1 Thes. moet steeds zijn: 2 Thes.

Jaap Dieleman leest dan 2 Thes 2:1-3 als volgt:

2 Thes 2:1 Gaat over de komst van Jezus Christus en onze vereniging met Hem (is m.i. de Opname)

en dan 2 Thes 2:3b maar EERST moet de 'afval' (voor JD 'vertrek' ofwel 'Opname') komen!

Dus EERST komt de Opname, en daarna de Opname!!

Toon meer antwoorden (5)
Toon meer reacties (12)