Het is Rik opgevallen dat Dick zich er erg over heeft opgewonden - met name hoe Nederlanders reageerden. Dick: "Ja, ik zag op de Facebook-pagina van NOS dat mensen dingen zeiden zoals: 'Haha, lekker voor hem', 'eigen schuld'. Mensen waren blij dat hij is omgekomen. Ik zette onder dat artikel dat het aantoont hoe trots en harteloos onze samenleving is, dat je hier blij mee bent."
Evangelist Chau had wel een ontroerend groot hart voor mensen, die nog in diepe geestelijke duisternis leven! En zijn motivatie: hij wilde de leden van deze stam voor Gods Troon terug zien. Ik denk nu: wat zou er van Nederland gekomen zijn als Willibrord in de 7de eeuw niet naar Nederland was gekomen om het Evangelie te delen?
Ik betreur het sterven van Chau,...en heb heel veel respekt voor hem!, maar ik denk dat het verstandiger was geweest dat er meer mensen met hem mee hadden moeten gaan,gewapend met kado's bv...en dan later de mensen proberen te bereiken met God's belofte voor hen.
Spannend onderwerp! Het hangt er helemaal vanaf of Chau echt door de Heer gezonden is of niet. Wij kunnen dat niet beoordelen. In ieder geval heeft hij zijn leven niet lief gehad tot in de dood en God ziet dat.
Doet me trouwens denken aan een oude film die me echt raakte: The Mission van Roland Joffé. Duidelijk verschillende soorten martelaarschap. Een echte aanrader met een onvergetelijk stukje muziek.
Heidi Baker begeeft zich ook regelmatig in dat soort bedreigende situaties. Door een evident wonder redt de Heer dan de situatie.
Alleen dit titel al. Hoe durven jullie het een christelijke zelfmoord te noemen. Weleens het verhaal van Jim Elliot gelezen, die door de Auca's vermoord is? Dit lijkt er verrassend veel op. "En waar men ooit de wildste volkeren vond, zal God ontvangen: aanbidding, eer en dankb're lofgezangen....." Misschien was John Chau de martelaar, waaruit in de toekomst toch Gods kerk gebouwd wordt.
Jezus zei, als je in stad niet ontvangen wordt...schuld het zand van je schoenen en trek verder! Dus ik vind het gewoon domheid van Chau. Hoeveel meer mensen die Chau misschien wel kon bereiken maar ja... En dat er nog mensen gaan deze domme actie vergeestelijken...hoe naief!
Jezus zei, als je in een stad niet ontvangen wordt...schud het zand van je schoenen en trek verder! Dus ik vind het gewoon domheid van Chau. Hoeveel meer mensen die Chau misschien wel kon bereiken maar ja... En dat er nog mensen zijn die deze domme actie gaan vergeestelijken...hoe naief!
Beste Jan de Hoop, die apostelen liepen daar in dat geval inderdaad weg. Jezus leerde namelijk niet dat het evangelie aan mensen opgedrongen moet worden. Het moet worden verteld aan mensen die graag willen luisteren.
Nou eeuuh Paulus heeft ongeveer hetzelfde gedaan, kon ook zijn waffel niet houden. Preek, of het nu uitkomt of niet. Mensen die dit dom vinden zijn zelf niet zo snugger.
Beste Jaap, wanneer en waar werd Paulus dan weggejaagd om er later terug te keren? Waar heeft hij gepreekt op een plaats waar het hem verboden was te zijn?
Mag ik het zo zien? Je belt aan om het Evangelie te verkondigen. De bewoners van het huis laten duidelijk blijken dat ze niet gediend zijn van jouw bezoek. De deur gaat dicht. Vervolgens bel je opnieuw aan... Tja.
Iedere levensbeschouwing dient respect te krijgen en bekeren is echt uit de tijd. Wie weet dat zo zeker dat de stam in geestelijke duisternis verkeerde? Heling en waarachtig geloof kun je zowel ervaren in het christendom, het jodendom, de islam, het boeddhisme, het hindoeïsme en bijvoorbeeld het taoïsme, humanisme of inheemse wijsheid. Met al die richtingen kan de beperkte en kwetsbare mens contact maken met het hogere Zelf, dat christenen doen door Jezus Christus in hun leven te accepteren en contemplatief en prijzend met Hem in God te leven.
De Heer heeft deze domme evangelist bij zijn eerste poging tot contact laten ontsnappen, dan hoort een evangelist het gewoon op te geven. (Lucas 10:10-11)
Of hij dom is weet ik niet. De profeten in het Oude Testament moesten ook op gevaar van eigen leven God's woorden uitspreken. Jona werd naar een heidense stad gezonden. Paulus wist wanneer het zijn tijd was om naar Jeruzalem te gaan, ondanks waarschuwingen van de profeet Agabus.
Beste Stefan, daar waren toen allang Christenen, Paulus wilde erheen om een dogmatische discussie binnen de vroege kerk te voeren over de vraag of bekeerde Joden zich nog aan de wet moesten houden. (handelingen 21:20-21). De poging om de 'bewijzen' dat hij een 'echte Jood' was moest hij met arrestatie bekopen.
Daarom noemde ik ook Jona. Paulus haalde ik vooral aan omdat het, net zoals bij de Here Jezus, ook een verstaan van God's Geest is zodat je weet wanneer je moet vluchten (Paulus in Damascus, de vele keren dat de Here Jezus zich verborg) en wanneer het de tijd is om te sterven omwille van God en Christus.
Beste Stefan, Jona werd niet weggejaagd, tot zijn eigen verrassing, ze luisterden zelfs naar hem! Als hij wel zou zijn weggejaagd had hij Nineve lekker laten barsten.
Praat mee
Alleen CIP+ leden kunnen reageren op artikelen.
Word ook CIP+ lid, praat mee en geniet van nog veel meer voordelen!
Bekijk alle voordelenInloggen