Dit artikel is nu opgeslagen in je
dashboard.
Bewaar artikelen in je dashboard.
Dagelijks leven
12 februari 2021
door
Jeffrey Schipper
'Ik ben zo bang dat God mij heeft overgegeven aan mijn eigen lusten'
"Zo’n vijf jaar geleden kwam ik in aanraking met naaktbeelden via internet. Met als sneeuwbaleffect dat ik bij porno belandde", vertelt een vragensteller in de vragenrubriek van Refoweb.nl. Dankzij stappenplannen en professionele hulp kwam er in positieve zin verandering. "Maar nu is alles zo donker, zo koud en hard. Het is alsof ik mezelf niet meer terug ken." De vragensteller in teruggevallen.
"Ik ben zo bang dat God mij nu heeft overgegeven aan mijn vleselijke lusten, na terugval, na zonden, na bewust opzoeken, na zwakte", vervolgt de vragensteller. "Met mijn daden voel ik zo dat ik God de rug toekeer en God haast verwerp... Ik wéét wat ik moet doen, ik wéét ten diepste wát ik wil en wáár ik naartoe wil, maar het komt er niet uit. Ik wil me bekeren, maar het lukt niet, de ijver is zo ver te zoeken. Ik wil zo graag dat Hij binnenkomt, maar die deur zit zo potdicht."
Ds. H. H. Klomp geeft antwoord: "Donker (ook: koud en hard) staat voor de duivel himself. Het zijn de eerste woorden uit zijn demonisch woordenboek. En dat wil hij overbrengen op mensen zoals jij. En hij weet je gevoelige plek te vinden... Jezus noemt hem de “overste dezer wereld” (zie Johannes 12:32, Johannes 14:30 en Johannes 16:11). Hij heeft dus macht en is sterker dan jij en ik en alle mensen samen.
Maar de Heere Jezus is Al-machtig! En typeert Zijn (en onze) tegenstander als: mensenmoordenaar vanaf het begin. In hem is geen waarheid. Hij is dus de vader van de leugen en probeert (kerkelijke) mensen in zijn (verslavings)greep te krijgen. Daarom: neem afstand van het gemene gelispel van de duivel. (...) Wees in de beproeving die je doormaakt een open boek voor de Heere, dagelijks. Overleg alles met Hem. Ook nare en donkere gedachten.
Voor je persoonlijke Bijbelstudie raad ik je aan: lees elke dag een psalm (vanaf Psalm 1). Probeer even stil te staan bij wat je in die psalm aanspreekt en waarom. Zing als je kunt een psalmversje. Daar houdt de duivel namelijk niet van! En leef zo (dagelijks) bij en uit Gods Woord. Dat geeft (genade)kracht in de geloofsstrijd", maakt de christelijke gereformeerde emerituspredikant duidelijk.
Lees zijn volledige antwoord op de site van Refoweb
Deel dit artikel op: