Dit artikel is nu opgeslagen in je
dashboard.
Bewaar artikelen in je dashboard.
Nieuws
26 mei 2011
door
Redactie
Te fanatieke gelovige uit de kerk gezet
De hervormde gemeente in het Noord-Hollandse dorp Bennebroek heeft een particuliere beveiligingsdienst ingeschakeld om het verbannen kerklid Wil Koomen buiten de deur te houden. Dat is vandaag te lezen in het Algemeen Dagblad. Volgens de kerk jaagt de 75-jarige gelovige de medekerkgangers de stuipen op het lijf door zijn fanatieke geloofsbeleving. "Het evangelie is een bonk van vreugde. Dat vier je met elkaar," meent Koomen. Bij bepaalde liederen gaat hij volledig uit z'n dak. "Het is net als bij voetbal kijken. Als er gescoord wordt, dan spring ik op en steek de handjes in de lucht. Zo is mijn relatie met God." Koomen komt ook buiten de kerkmuren fanatiek uit voor zijn geloof. "Ik had achterin de auto een lichtorgel. Als ik moest remmen, gingen rode lichten branden met de tekst: Jezus leeft. Geweldig!"
MaasbachDat uitbundige heeft de Bennebroeker van de bekende evangelist Johan Maasbach. "Ik ben vaak naar zijn diensten geweest. Hij wist je echt te grijpen." Maar dat uitbundige botst hevig met de traditie van ingetogenheid en devotie, die de Bennebroekse kerkgemeenschap kenmerkt. Dominee Schinkelshoek en anderen hebben Koomen geregeld aangesproken op zijn gedrag. Tevergeefs. "De hervormde dictator," moppert Koomen. "Hij weet niet met mensen om te gaan."
Scriba (kerkbestuurder) Janny Gerritsen zegt dat de maat meer dan vol is na drie jaar van overleg. "Koomen heeft een heel uitbundige, evangelische beleving van het geloof. Dat mag, maar past niet bij ons." De laatste maand is de situatie volledig uit de hand gelopen, meent ze. "Bij wijze van uitzondering hebben we toegestaan dat Koomen deel mocht nemen aan het avondmaal. Dat vieren we altijd heel rustig, maar Koomen ging verschrikkelijk tekeer. Het was zo erg, dat we hem eruit hebben moeten gooien. Buiten de kerk heeft hij nog verschrikkelijk staan vloeken. De koster heeft alles gehoord." Door het intimiderende gedrag van Koomen dreigt de kerk veel gemeenteleden te verliezen, vertelt de scriba. Uit voorzorg had het kerkbestuur afgelopen zondag een particuliere beveiliger ingehuurd. Deze voorkwam dat Koomen de kerk in kon komen.
Deel dit artikel op: